Rola oznakowania magazynów w zarządzaniu przestrzenią

W firmie Flexlean zdajemy sobie sprawę z roli, jaką odgrywa oznakowanie magazynów, w efektywnym zarządzaniu przestrzenią składową oraz w kwestiach bezpieczeństwa. Współpracujemy w tym zakresie z marką Ergomat i oferujemy samoprzylepne znaki poziome i informacyjne od wiodącego producenta na świecie. Zaufaj najwyższej jakości!

Znaki i oznaczenia stosowane w magazynie

Oznakowanie magazynów powinno być czytelne i uniwersalne, a także powszechnie rozpoznawalne. Znaki, takie jak STOP i inne symbole ostrzegawcze BHP są niezbędne do zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy. Ponadto, wykorzystanie żółto-czarnych taśm do oznaczenia stref niebezpiecznych, stref pracy, czy poszczególnych stopni schodów pomaga zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadków przy pracy.

social distancing concept with footstep prints on the floor. 3D rendering / illustration

Znaki i oznaczenia stosowane w magazynie

Dzięki jasnym i zrozumiałym oznaczeniom, pracownicy mogą szybko zidentyfikować miejsca zagrożenia oraz przestrzegać określonych procedur bezpieczeństwa. Standardowe symbole ułatwiają także komunikację między pracownikami różnych kultur i narodowości. Wprowadzenie klarownych oznaczeń w magazynie przyczynia się również do poprawy wydajności i organizacji pracy. Prawidłowe oznakowanie miejsc składowania w magazynie pomaga w szybkiej identyfikacji produktów. Dzięki temu surowce szybciej przepływają między kolejnymi etapami produkcji, a w branży e-commerce towar szybciej trafia do klienta.

Trwałe i czytelne oznakowanie magazynów

Zależy nam, aby oferowane przez nas rozwiązania magazynowe były nie tylko funkcjonalne, ale również odporne na działanie czasu i intensywnego użytkowania. Współpracujemy z firmą Ergomat, która dostarcza wysokiej jakości oznakowanie magazynów, gwarantujące trwałość i utrzymanie czytelności nawet w trudnych warunkach magazynowych. Naklejki charakteryzują się wyjątkową odpornością na ścieranie oraz doskonałą przyczepnością do podłoża. Warunkiem ich skutecznego zastosowania jest odpowiednie przygotowanie powierzchni przed naklejeniem. Wymagane jest, aby podłoże było suche, równe i względnie czyste. Zaleca się je odkurzyć i odtłuścić przed rozmieszczeniem znaków i oznaczeń stosowanych w magazynie.

Property 1=Default (1)

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka przykładów najczęściej budowanych konstrukcji. Po więcej przejdź do zakładki realizacje.

FAQ

Jaka jest przewaga naklejek nad malowaniem znaków?

W Flexlean stawiamy na elastyczność rozwiązań. Oznaczenia które są przyklejone dają się łatwo modyfikować. Firmy produkcyjne żyją bardzo intensywnie, są w ciągłym ruchu i dochodzi w nich do wielu zmian. Oznaczenia malowane nie pozwalają na szybkie zmiany.

Czy naklejki są trwałe?

Wybraliśmy współpracę z marką PREMIUM. Nie ma wytrzymalszych produktów niż te które oferujemy. Na rynku można znaleźć równie dobre odpowiedniki ale nie lepsze. Jeśli dobrze przemyślimy, gdzie i jak umieścić znaki to posłużą przez lata. Trzeba jednak mieć świadomość że żadna naklejka czy malowana linie nie przetrwa „zderzenia” z widłami wózka.

Czy do naklejek jest wymagane specjalne podłoże?

Podłoże, musi być w miarę równe, suche, czyste i niepylące. To jedynie wymagania dotyczące powierzchni. Przed naklejeniem znaczników należy powierzchnię odtłuścić preparatami ogólnie dostępnymi na rynku.

Czy Flexlean wykonuje naklejki/znaczniki na zamówienie?

Tak. Możemy wykonać znaczniki z Państwa logo lub dowolnie wybranym tekstem.

Skontaktuj się z nami