System rurowo-złączkowy

System rurowo-złączkowy od Flexlean to doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących efektywnych metod organizacji przestrzeni oraz usprawniania swoich procesów produkcyjnych. Nasze systemy rurowe umożliwiają optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca na linii produkcyjnej lub w warsztacie, co prowadzi do zwiększenia produktywności i efektywności operacyjnej. Przyświeca nam filozofie lean, czyli dążenie do eliminacji marnotrawstwa i ciągłego doskonalenia, co pozwala uzyskać maksymalną wydajność przy minimalnym zużyciu zasobów.

  • oszczędza miejsce i zwiększa produktywność
  • pomaga wdrażać filozofię lean
  • modułowość ułatwia przebudowę w razie potrzeby zmian

System rurowo-złączkowy – najprostszy sposób na optymalizację procesów i przestrzeni

System rurowo-złączkowy to rodzaj konstrukcji składającej się z rur i złączek, które można elastycznie łączyć ze sobą w różnorodne konfiguracje. Służy on głównie do organizacji przestrzeni w miejscach, takich jak zakłady produkcyjne, magazyny, warsztaty czy laboratoria. Poprzez wykorzystanie systemu rurowo-złączkowego, można łatwo tworzyć różnorodne struktury, np. regały przepływowe, stoły robocze, wózki transportowe, stojaki na narzędzia, czy nawet konstrukcje do przenoszenia materiałów.

Modularna budowa systemu umożliwia łatwą adaptację do zmieniających się potrzeb oraz szybką reorganizację przestrzeni w razie konieczności. System regałów rurowych stanowi nowoczesne rozwiązanie magazynowe do przechowywania oraz organizacji materiałów, narzędzi i produktów w różnych środowiskach przemysłowych i magazynowych.

Z jakich komponentów składa się system rurowo-złączkowy?

System rurowo-złączkowy, jak sama nazwa wskazuje – opiera się na różnorodnych typach rur oraz złączek. W ofercie Flexlean dostępne są różne rodzaje rur, w tym rury z powłoką ABS, cechujące się wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i korozję. Dodatkowo, w ofercie są także rury niklowane oraz antystatyczne rury ESD, umożliwiające dostosowanie systemu do specyficznych wymagań środowiskowych.

Złączki są elementami umożliwiającymi połączenie rur w różnych konfiguracjach, tworząc stabilne i elastyczne struktury. System rur i złączek, aby działał prawidłowo, powinien również zawierać dodatkowe elementy, takie jak listwy rolkowe, kółka transportowe czy inne akcesoria, które mogą być wykorzystywane do zwiększenia funkcjonalności i użyteczności w konkretnych zastosowaniach.

Doskonałe rozwiązania dla logistyki wewnętrznej od Flexlean

Systemy rurowe Flexlean są niezastąpione również w logistyce wewnętrznej. Dzięki dopasowanym konstrukcjom i mobilnym regałom rurowym, możliwe jest sprawne zarządzenie przepływem towarów w obrębie przedsiębiorstwa, co wpływa na poprawę organizacji pracy oraz efektywności operacyjnej. Nasi specjaliści służą pomocą przy dopasowaniu systemu rurowo-złączkowego do indywidualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. W miarę potrzeb, organizujemy także przestrzenie prywatne, takie jak garaże, piwnice i komórki lokatorskie.

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka przykładów najczęściej budowanych konstrukcji. Po więcej przejdź do zakładki realizacje.

FAQ

Czy do budowy konstrukcji potrzebne są specjalne narzędzia?

Jedyne co musisz posiadać to piła (może to być zwykła piła ręczna do metalu, piła taśmowa, w ostateczności również szlifierka kątowa) oraz klucz imbusowy 5mm. To wszystko.

Czy do budowy konstrukcji potrzebny jest projekt?

Projekt, nawet taki wykonany ręcznie pomaga nie przegapić ważnych elementów konstrukcyjnych (np. takich jak zakosy). Łatwiej składać „klocki Lego” widząc złożone autko. Jeśli masz kłopot z zaprojektowaniem swojej konstrukcji, zgłoś się do nas. Na pewno pomożemy.

Czy mogę zamówić komponenty do samodzielnego montażu?

Oczywiście, że tak. Jeśli masz wątpliwości związane z doborem komponentów to zgłoś się do nas. Na pewno pomożemy. Jeśli jednak postanowisz zamówić gotową konstrukcje to chętnie ją dla Ciebie zaprojektujemy i przedstawimy wykaz komponentów niezbędnych do montażu.

Jaką średnicę mają elementy nośne (rury) i z jakiego materiału są wykonane?

Rury maja średnicę zewnętrzną 28mm. Wykonane są z rury stalowej, ocynkowanej ze szwem i powleczone powłoką z tworzywa sztucznego ABS.

Skontaktuj się z nami