Jak przebiega proces spawania konstrukcji stalowych?

Spawanie konstrukcji stalowej

Spawane konstrukcje stalowe znajdują zastosowanie w wielu obszarach naszego życia. Wykorzystuje się je przede wszystkim w przemyśle. Zalicza się do nich m.in.: regały, stojaki, wózki transportowe, stoły robocze, stelaże reklamowe i wiele więcej. W tym artykule przedstawimy, jak w skrócie przebiega proces spawania tego typu konstrukcji i dlaczego tak ważne jest zachowanie w nim najwyższych standardów bezpieczeństwa. Zapraszamy do lektury. 

Na czym polega spawanie konstrukcji stalowych?

Spawanie to technika, którą wykorzystuje się w przypadku łączenia różnych elementów metalowych. Doskonale sprawdza się to m.in. przy stali. Odpowiednio przeprowadzony proces spawania pozwala na produkowanie wysokiej jakości, wytrzymałych i trwałych konstrukcji o różnym przeznaczeniu. W ten sposób tworzy się nie tylko wyposażenie zakładów produkcyjnych, ale również: maszyny przemysłowe, mosty i duże konstrukcje czy też budyni. Proces spawania przebiega w warunkach wysokiej temperatury. W dużym skrócie polega on na topieniu materiału bazowego (w tym wypadku stali) oraz dodatkowego materiału spawalniczego, którego zadaniem jest wypełnienie przestrzeni pomiędzy łączonymi ze sobą elementami. W ten sposób powstaje trwałe i wytrzymałe połączenie.

Jakie metody spawania wykorzystuje się przy stali?

Na co dzień stosuje się różne techniki spawania. Dobiera się je do konkretnego materiału, typu połączenia oraz oczekiwanych rezultatów. Podstawowe metody spawalnicze wykorzystywane przy stali to m.in.:

– spawanie MIG/MAG;

– spawanie TIG;

– spawanie elektrodowe (MMA);

– spawanie łukiem elektrycznym.

Doświadczony specjalista wskaże Ci rekomendowaną techniką w odniesieniu do Twoich potrzeb. W Flexlean szczególną uwagę zwracamy na to, aby dostarczane przez nas spawane konstrukcje stalowe charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania oraz trwałością. 

Cięcie profili metalowych

Przebieg procesu spawania konstrukcji stalowych we Flexlean

Od lat budujemy pozycję zaufanego producenta spawanych konstrukcji stalowych i dostarczamy nasze produkty do różnych zakątków Europy. Warto nieco przybliżyć proces współpracy z nami w ramach zamówienia indywidualnego projektu konstrukcji zgodnej z wymaganiami klienta. Dzielimy go na kilka podstawowych etapów, które w kilku zdaniach opisaliśmy poniżej. 

Analiza potrzeb klienta

Punktem wyjścia do współpracy z klientem jest dokładne zrozumienie jego potrzeb. Nasi specjaliści skupiają się dokładnie na tym, czego oczekujesz od spawanej konstrukcji stalowej, jakie będzie jej zastosowanie oraz jakie wymagania powinna spełniać. Na tej podstawie jesteśmy w stanie przygotować indywidualny projekt realizacji. Jeżeli coś budzi nasze wątpliwości, to kontaktujemy się z klientem, aby je rozwiać. Po przygotowaniu projektu przedstawiamy go klientowi. 

Wprowadzenie ostatnich poprawek

Po analizie przygotowanego przez nas projektu jest ostatni moment na to, aby uwzględnić w nim jakiekolwiek zmiany. Po ich wdrożeniu następuje ostateczna akceptacja projektu i przekazania go do działu spawalniczego.

Realizacja konstrukcji

Następnie na podstawie przygotowanej dokumentacji prowadzona jest produkcja spawanej konstrukcji stalowej zgodnie z wymaganiami klienta. Odpowiada za to zespół doświadczonych spawaczy, którzy posiadają niezbędne uprawnienia. Oferujemy profesjonalny sprzęt i najwyższy standard świadczonych usług. Materiały oraz poszczególne elementy konstrukcji poddawane są szczegółowym kontrolom jakościowym i wytrzymałościowym. Wszystko po to, aby dostarczona przez nas konstrukcja spełniała najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa jej użytkowania. Konstrukcje możemy malować proszkowo z wyłączeniem produktów powstających ze stali nierdzewnej. 

Dostarczenie konstrukcji do klienta

Ostatnim etapem całego procesu jest dostarczenie spawanej konstrukcji stalowej do klienta zgodnie z przyjętym harmonogramem współpracy.

Skorzystaj z naszych usług

Zależy Ci na profesjonalnej obsłudze i najwyższej jakości spawanej konstrukcji stalowej? Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem. Poprowadzi Cię przez cały proces składania zamówienia. Współpracujemy z firmami z całej Europy, a wśród naszych klientów znajdują się m.in.: VW, Opel, Whirlpool, Amica i LG. Ty również możesz do nich dołączyć.