5 zalet systemu rurowo-złączkowego

Stoły z systemów rurowo-złączkowych

Jako FlexLean od lat wspieramy naszych klientów w optymalizacji wykorzystanej przestrzeni w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach logistycznych. Wśród naszych rozwiązań znajduje się m.in. system rurowo-złączkowy, który idealnie wpisuje się w filozofię lean oraz daje przedsiębiorcom określone korzyści. Poniżej przedstawiamy 5 kluczowych zalet tego rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. 

Czym jest system rurowo-złączkowy?

System rurowo-złączkowy to konstrukcja, która powstaje z różnego rodzaju rur oraz złączek. W ten sposób tworzy się dedykowane regały magazynowe, stoły robocze czy też wózki transportowe. Ze względu na specyfikę tego rozwiązania, jest ono szybkie i proste w budowie, a także relatywnie tanie. Dodatkowo nie stanowi dużego obciążenia dla posadzki. Konstrukcja może powstawać z różnego rodzaju rur, złączek i dodatkowych elementów, dzięki czemu jest dopasowana do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy i specyfiki jego działalności. Pod tym względem to skuteczne i nowoczesne rozwiązanie magazynowe i produkcyjne. 

Poznaj 5 zalet systemu rurowo-złączkowego

Zalet korzystania z systemu rurowo-złączkowego jest wiele. Niektóre z nich mają charakter indywidualny, inne są uniwersalne. Na podstawie doświadczeń naszych klientów i ich opinii, opisaliśmy poniżej 5 najważniejszych korzyści z eksploatacji naszych rozwiązań, na które zwracają uwagę nasi partnerzy biznesowi.

System rurowo-złączkowy

1. Oszczędność miejsce w zakładzie

Bez dwóch zdań oszczędność miejsca w zakładzie to jedna z kluczowych zalet systemu rurowo-złączkowego. Jest to związane z tym, że modułowa konstrukcja z rur i złączek zajmuje mniej miejsca, niż tradycyjne systemy magazynowe. Do tego można ją swobodnie rozbudowywać i dopasować bezpośrednio do przestrzeni, którą dysponuje przedsiębiorca. Zastosowanie systemu rurowo-złączkowego pozwala na jeszcze lepszą organizację przestrzeni, dzięki czemu można przechowywać w niej większą ilość towarów lub tworzy się większą przestrzeń roboczą. 

2. Zwiększenie produktywności zakładu

Z pierwszą zaletą bezpośrednio związana jest kolejna. Chodzi o zwiększenie produktywności zakładu. Zastosowanie systemu rurowo-złączkowego pozwala na optymalizację przestrzeni do składowania towarów, dzięki czemu przechowuje się ich więcej. Jeżeli system pozwala na wygenerowanie dodatkowej przestrzeni roboczej, to automatycznie w zakładzie można produkować, naprawiać czy też pakować więcej produktów. To kolejny czynnik, który wpływa na wzrost produktywności i co za tym idzie, podniesienie dochodów przedsiębiorcy.

3. Uniwersalność i duży potencjał przebudowy

Nowoczesne systemy rurowo-złączkowe cenione są również za ich uniwersalność. Obecnie można tworzyć różne konfiguracje konstrukcji, dzięki czemu są one bezpośrednio dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy i specyfiki prowadzonego zakładu. Uniwersalność polega również na tym, że z systemu rurowo-złączkowego można budować m.in.: regały przepływowe, stoły robocze, stojaki na narzędzia, wózki transportowe czy też konstrukcje do przenoszenia materiałów. Modułowa budowa pozwala na swobodną modyfikację konstrukcji czy też jej rozbudowę wraz ze skalowaniem działalności. 

4. Konstrukcje zgodne z wymaganiami środowiskowymi 

Jako FlexLean oferujemy różne rodzaje rur do systemu rurowo-złączkowego. Dzięki temu konstrukcja będzie idealnie dopasowana do Twoich oczekiwań oraz wymagań środowiskowych obowiązujących w Twojej branży. Zainteresowaniem naszych klientów cieszą się m.in. antystatyczne rury ESD, które spełniają najwyższe standardy w tym zakresie. Ponadto w ofercie posiadamy m.in. rury z powłoką ABS, które mają zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz rury niklowane. Po analizie Twoich potrzeb przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę współpracy. 

5. Niskie koszty inwestycji i konserwacji

Co jeszcze przemawia za inwestycją w system rurowo-złączkowy? Oczywiście relatywnie niskie koszty jego zakupu, a następnie konserwacji. Dzięki temu optymalizuje się wydatki związane z utrzymaniem firmy. Obecnie nasze rozwiązania z powodzeniem stosowane są m.in. w: zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych, magazynach, laboratoriach czy też warsztatach. Chcesz bliżej poznać ich potencjał? Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem.