System rurowo-złączkowy
System rurowo-złączkowy:
- oszczędza miejsce i zwiększa produktywność
- pomaga wdrażać filozofię lean
- modułowość ułatwia przebudowę w razie potrzeby zmian
Najprostszy sposób na budowę konstrukcji usprawniających procesy produkcyjne lub po prostu ułatwiających zagospodarowanie dowolnej przestrzeni.
System rurowo-złączkowy powstał w latach 70′ a jego twórcami byli Japończycy. Początkowo korzystały z niego wyłącznie zakłady Toyoty. Kiedy koncepcja „szczupłej produkcji” rozlała się na cały świat to system pojawił się w każdym nowoczesnym zakładzie i służy jako narzędzie do budowy konstrukcji usprawniających procesy czy jako doskonały system do zwykłego organizowania przestrzeni. Tak jak w garderobie potrzebne są półki na bieliznę, koszulki, garnitury, czapki, rękawiczki, biżuterię…., tak na produkcji potrzebne są konstrukcje dla monterów, wieszaki na narzędzia, czy miejsce odkładcze na produkty. Mamy również doświadczenie w zagospodarowaniu przestrzeni prywatnych, takich jak choćby garaże.
Cały system opiera się przede wszystkim na różnego typu rurach. Oferujemy rury z powłoką ABS, która odznacza się bardzo dużą odpornością na zarysowania oraz korozję. W przygotowanym przez nas asortymencie znajdują się także rury niklowane, a także antystatyczne rury ESD. Oczywiście systemy rurowe nie działałyby bez wszelkiego rodzaju złączek, listew rolkowych ( także dostępnych w wersji ESD), a także kół o zróżnicowanej nośności, jeszcze bardziej zwiększających mobilność systemu rurowego.
Doskonale wiemy jak istotnym czynnikiem dla prawidłowego funkcjonowania firmy jest intralogistyka. Sprawny przepływ produktów wewnątrz przedsiębiorstwa pozwala na zoptymalizowanie działań i zwiększenie efektywności. Systemy rurowe to doskonałe rozwiązanie dla logistyki wewnętrznej. Dopasowane konstrukcje umieszczone na kółkach usprawniają przepływ towarów i zapewniają lepszą organizację pracy.








Przykładowe realizacje
Poniżej kilka przykładów najczęściej budowanych konstrukcji. Po więcej przejdź do zakładki realizacje.

Stanowisko robocze

Mobilny stół warsztatowy

Wielopoziomowy wózek zaopatrzeniowy
FAQ
Czy do budowy konstrukcji potrzebne są specjalne narzędzia?
Jedyne co musisz posiadać to piła (może to być zwykła piła ręczna do metalu, piła taśmowa, w ostateczności również szlifierka kątowa) oraz klucz imbusowy 5mm. To wszystko.
Czy do budowy konstrukcji potrzebny jest projekt?
Projekt, nawet taki wykonany ręcznie pomaga nie przegapić ważnych elementów konstrukcyjnych (np. takich jak zakosy). Łatwiej składać „klocki Lego” widząc złożone autko. Jeśli masz kłopot z zaprojektowaniem swojej konstrukcji, zgłoś się do nas. Na pewno pomożemy.
Czy mogę zamówić komponenty do samodzielnego montażu?
Oczywiście, że tak. Jeśli masz wątpliwości związane z doborem komponentów to zgłoś się do nas. Na pewno pomożemy. Jeśli jednak postanowisz zamówić gotową konstrukcje to chętnie ją dla Ciebie zaprojektujemy i przedstawimy wykaz komponentów niezbędnych do montażu.
Jaką średnicę mają elementy nośne (rury) i z jakiego materiału są wykonane?
Rury maja średnicę zewnętrzną 28mm. Wykonane są z rury stalowej, ocynkowanej ze szwem i powleczone powłoką z tworzywa sztucznego ABS.