System profili aluminiowych oraz łączników do budowy zaawansowanych konstrukcji.

Tam gdzie system rurowo-złączkowy ma swoje ograniczenia, do pracy wkracza system profili aluminiowych. Jest to zaawansowane rozwiązanie, z którego budowane są szkielety maszyn czy linii produkcyjnych. Doskonale sprawdza się również do budowy stanowisk pracy lub konstrukcji regałowych. Ilość możliwości jakie daje to narzędzie zaspokoi najbardziej wymagających odbiorców. System zawiera różne szerokości profili i niezliczoną ilość komponentów dodatkowych, które pozwalają na budowę wszystkiego co tylko pojawi się w głowie projektanta. W Flexlean posiadamy wiedzę i narzędzia do projektowania, obróbki oraz montażu tego systemu.

Profile aluminiowe wymagają podczas składania nieco więcej precyzji niż system rurkowo złączkowy jednak ich sztywność i wyjątkowa estetyka anodowanych powierzchni daje wyjątkowy efekt.

Ponieważ system aluminiowy jest sporo droższy od rurowo-złączkowego to w Flexlean nauczyliśmy się jak łączyć profile aluminiowe z niezawodnym ale dużo tańszym systemem rurkowo-złączkowym. W ten sposób powstają konstrukcje hybrydowe gdzie aluminium zostaje użyte tylko tam gdzie to niezbędne.

Profile Flexlean są kompatybilne z najbardziej rozpowszechnionymi standardami „typu Item” i „typu Bosch”.

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka przykładów najczęściej budowanych konstrukcji. Po więcej przejdź do zakładki realizacje.

FAQ

Jakie potrzebuje narzędzia do montażu konstrukcji z systemu aluminiowego Flexlean?

Zależy to od skali użytych komponentów ale z reguły do montażu potrzebne są: piła precyzyjna, komplet kluczy imbusowych, gwintowniki.

Jak wybrać pomiędzy systemem aluminiowym a rurkowo-złączkowym?

Jeśli nasz Klient/Partner nie narzuca nam konkretnego rozwiązania to zaczynamy od sytemu rurowo-złączkowego. Jest on tańszy i daje możliwość bardzo szybkich modyfikacji. Są jednak przestrzenie gdzie skomplikowanie konstrukcji wymaga użycia sytemu aluminiowego. Nasza rada: zacznijmy od rurki, jeśli okaże się że napotkamy ograniczenia to zaproponujemy aluminium jeśli ono również nie będzie odpowiednie to wspawamy Twoją konstrukcję.

Czy system Flexlean jest kompatybilny ze standardami typu Bosh i typu Item?

Tak nasz system posiada oba standardy. Jest wysokiej jakości zamiennikiem dla obu wspomnianych typów.

Skontaktuj się z nami