Regały magazynowe w PRODUKCJI

Do sprawnego zarządzania produkcją niezbędne są regały magazynowe. W branży produkcyjnej nazywa się je na wiele sposobów: supermarkety (), regały odkładcze, regały przepływowe itp. Regały takie mają bardzo różne zadania i znaleźć je można najczęściej w otoczeniu linii produkcyjnych. Służą do odkładania półproduktów i zasilania linii produkcyjnych w niezbędne komponenty.

Tego typu regały magazynowe w połączeniu z wózkami są częścią intralogistyki czyli biorą udział w operacjach wewnątrzzakładowych zapewniających przepływ towarów niezbędnych do utrzymania produkcji. Planowanie intralogistyki ma na celu synchronizację wielu operacji, i wymaga niezbędnej infrastruktury takiej jak regały magazynowe czy wcześniej wspomniane wózki (transport).

Regały magazynowe w branży e-comerce.

Podobnie jak w firmach produkcyjnych, branża e-comerce mierzy się z ułożeniem procesów w których bardzo często udział bierze tysiące produktów. Tutaj regały magazynowe przeplatają się z wieloma innymi konstrukcjami odkładczymi (stoły, wózki) gdzie dochodzi do konfekcjonowania produktów. Z regałów magazynowych pobiera się produkty, które później są przepakowywane lub łączone z innymi w celu wysłania do odbiorcy.

Regały magazynowe Flexlean w połączeniu z regałami wysokiego składu.

W takiej konfiguracji regały magazynowe Flexlean staja się uzupełnieniem regałów wysokiego składu.

Często zdarza się, że w magazynach brakuje przestrzeni na małe pojemniki. Regały wysokiego składu służą do przechowywania dużych gabarytów, palet, często na dużych wysokościach. Do obsługi takich regałów niezbędny jest wózek widłowy. A co kiedy na magazynie znajdują się również małe pojemniki? Tu z rozwiązaniem pojawiają się regały magazynowe Flexlean. Aranżujemy przestrzeń w najniższej części regału wysokiego składu i umieszczamy tam regał magazynowy Flexlean.

Takie rozwiązanie zwiększa zakres możliwości magazynu i pozwala na ergonomiczną pracę z małymi gabarytami.

Przykładowe realizacje

Poniżej kilka przykładów najczęściej budowanych konstrukcji. Po więcej przejdź do zakładki realizacje.

FAQ

Gdzie mogę obejrzeć dostępne regały?

Flexlean tworzy rozwiązania dedykowane, nie posiadamy katalogu produktów gotowych. Możesz obejrzeć nasze realizacje i jeśli uznasz, że interesuje Cię któryś z naszych standardów (rurkowo-złączkowy, aluminiowy, spawany) to zgłoś się do nas. Zapytamy Cię o przeznaczenie konstrukcji i dostaniesz od nas projekt oraz wycenę.

Czy poza regałami magazynowymi mogę również zamówić inne „elementy” intralogistyki?

Tak, oczywiście. Chętnie pomożemy w stworzeniu całej koncepcji rozwiązań które połączone w całość zapewnią wymagany przepływ towarów.

Czy Flexlean zamontuje konstrukcje na mojej produkcji/magazynie?

Tak, zajmujemy się montażem konstrukcji u Klienta/Partnera.

Skontaktuj się z nami